Psy do adopcji

 Warunkiem adopcji jest wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy.
Szukamy świadomych oraz odpowiedzialnych opiekunów.
Nasze zwierzaki wiele wycierpiały - zasługują na to aby godnie żyć.
Kontakt w sprawie adopcji wyłącznie telefoniczny:

782 241 515 / 782 341 515


***

CHARLIECharlie to pies po przejściach. Początkowo mieszkaniec miejskiej przechowalni psów. W przechowalni pies nie dawał do siebie podejść, nie szło złapać z nim żadnego kontaktu. Zadecydowaliśmy o przewiezieniu Charlisia do hotelu, gdzie otrzyma prawidłową socjalizację z innymi psami i człowiekiem.
Udało się!
Charlie jest psem adopcyjnym ALE jest oczywiście małe ALE :)
Chłopak ma ok. 4 lata. Ładnie chodzi na smyczy, raczej dogaduje się z psami (preferuje suczki), jest wykastrowany i regularnie szczepiony. Chłopczyk polecany do domu BEZ DZIECI. Świetnie sprawdziłby się jako towarzysz samotnej osoby. Charlie jest psem który nie lubi gwałtowności. Jest psem niskopodwoziowym, "średnio - małym". Pomagamy w transporcie do nowego domu na terenie Polski.
***
BASTION

Bastion jest bardzo nieufny, zwłaszcza jeśli widzi kogoś po raz pierwszy. Warczy, potrafi wyszczerzyć zęby, jednakże po dłuższej znajomości i smakołykach robi się nieco bardziej przyjazny, aczkolwiek nie lubi, gdy się go zmusza do czegoś - wtedy też potrafi warknąć na opiekuna. Lubi pieszczoty, lubi być czesanym, domaga się ich szczekaniem, jeśli nie zwróci się na niego uwagi, uwielbia smakołyki. Bardzo lubi spacery i cieszy się za każdym razem skacząc, gdy wychodzimy. Jest bardzo czujny i szczeka na wszystkich gości i nieznajomych. Jeśli Bastion szczeka to na pewno ktoś nieznajomy kręci się w obejściu. Bastion jest staruszkiem, choruje, bardzo bolą go stawy.
***
KAPSEL

Kapselek jest ok. 4 letnim pieskiem sięgającym do kolana, ważącym ok. 15kg.
Od wakacji przebywał w pszczyńskim punkcie przetrzymań bezdomnych psów. Dzięki ludziom o wielkim sercu mógł trafić do naszego hotelu, gdzie będzie czekał na swój nowy, stały Dom.
Kapselek jest z nami krótko, ale dał się już poznać jako bardzo przyjacielski, otwarty i wesoły piesek. 
Ma dosyć dużo energii, uwielBia biegać i bawić się zabawkami. Bardzo ładnie przybiega na zawołanie. Na smyczy chodzi całkiem nieźle. 
Jest dosyć pobudliwy i szybko się ekscytuje, co objawia się skakaniem i szczekaniem. W samochodzie nie miał objawów choroby lokomocyjnej.
***

BIAŁY KIEŁ

Biały kieł to niezwykły pies. Swoją urodą zachwyca każdego. Niestety jest ona też jego przekleństwem. Do tej pory trafiał na ludzi, dla których liczył się tylko wygląd. Nie brali pod uwagę charakteru psa oraz jego potrzeb, przez co pies tracił dom.
Kieł jest psem niezwykle inteligentnym i bardzo niezależnym – jak większość psów z ras północnych. Szybko się nudzi, potrzebuje codziennie odpowiedniej dawki ruchu połączonej z pracą umysłową. Nie ma większych problemów w forsowaniu ogrodzeń, więc nie wystarczy wypuścić go do ogrodu i zostawić. Jeśli znudzony zostanie sam w domu, będzie niszczył oraz wokalizował.
Kieł potrzebuje silnego psychicznie, spokojnego, konsekwentnego Opiekuna, który będzie potrafił poradzić sobie z tym uparciuszkiem. Wskazany dom bez dzieci i bez innych psów. Stosunek do kotów nieznany.
Kieł jest zaszczepiony, wykastrowany , posiada czip. Ma ok. 4 lata, waży 25kg.***

KOREK

Korek to około 6 letni psiak. Jest uroczym, pręguskiem niebywale radosnym. Uwielbia ludzi, co okazuje całym sobą. Jest bardzo żywiołowy, uwielbia aktywnie spędzać czas. W jego oczach widać miłość. Nie przepada jednak za innymi zwierzętami. Dlatego szukamy domu, gdzie będzie jedynym czworonożnym pupilem. Jeżeli szukasz wspaniałego, wiernego przyjaciela o otwartym sercu, a jednocześnie członka Rodziny, Koruś idealnie się nadaje!***

LUCEK

Lucek jest uroczym psem w typie jamnika krótkowłosego, waży około 6 kg. Ma około 7 lat, ale zachowuje się jak pies w kwiecie wieku. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, lubi spacerować u boku człowieka. Nie przejawia ani grama agresji w stosunku do ludzi. Do suczek raczej łagodny, reakcja na samce i koty nieznana. Psiak zupełnie nie odnajduje się w schroniskowym kojcu, to typowy pies kanapowy. Pilnie szukamy dla niego domu stałego lub tymczasowego.
***

MEGI

Megi trafiła do nas koszmarnie zamknięta w sobie. Dzisiaj jest zdecydowanie lepiej. Każdego dnia mocniej zaczyna ufać człowiekowi ( chociaż z ręki człowieka spotkała ją chyba tylko krzywda ) Potrafi chodzić na smyczy. W stosunku do nowo poznanych zachowuje dystans i ograniczone zaufanie. Zachowuje czystość. Jednak cały jej świat to Telma. To przy niej czuje się silniejsza i bezpieczniejsza. Przy Telmie widzi świat w różnych kolorach, bez niej - w ciemniejszych... Dlatego marzymy, żeby ktoś zakochał się zarówno w Megi jak i w Telmie...
***

TELMA


Na początku była bardzo bojaźliwa, wycofana. Na dzień dzisiejszy wielka odmiana. Stała się bardzo odważna, jedynie w sytuacjach stresowych jeszcze chowa się za Megi lub ucieka i chowa się w bezpieczne miejsce. Toleruje inne psy - nie jest konfliktowa. Bardzo pilnuje swojego terytorium - jest odważna. Problem pojawia się gdy wychodzimy na spacer w terenie zabudowanym, cały czas walczymy z jej lękami. Gdy jesteśmy na polnej drodze idzie idealnie. Trochę jest wybredna pod względem jedzeniowym - jak francuski piesek - bardzo lubi smakołyki.Tak jak Megi lubi być głaskana,ale na kolana się nie pcha. Do wyczesywania musi się przyzwyczaić. Ma brzydką manierę wczepiania się pazurami w coś np. w podłoge,w nogę, w samochód w sytuacjach stresowych. Do osób trzecich na początku podchodzi z rezerwą. Dzieci lubi - nie zauważyłam żadnych negatywnych zachowań. U weterynarza zachowuje się dosyć spokojnie ale swój stres i zdenerwowanie okazuje popuszczaniem moczu. Tak jak Megi lubi kopać dziury w ogrodzie i leżeć w nich. Jest wesoła , energiczna , radosna , zwinna , będzie z niej wspaniały pies rodzinny. Potrzebuje domu pełnego cierpliwości i miłości ,bo dużo jeszcze nauki przed nią.
***

ZIRA

Jest młodą suczką w typie owczarka niemieckiego. Ma ok 4 lat. Trafiła do Punktu w kiepskim stanie. Była wychudzona i cały czas siedziała w budzie. Udało nam się ją postawić na nogi.
Niestety z biegiem czasu zaczęły pojawiać się u Ziry problemy ze zdrowiem. Mocno schudła, pomimo wilczego apetytu. Ciągle szukaliśmy przyczyny, wyniki badań, nawet tych specjalistycznych nie dawały jasnych odpowiedzi. Obecnie po prawie roku leczenia udało się suczkę ustabilizować.
Zira nie może jeść karm zawierających zboże. Obecnie je tylko jeden rodzaj karmy - bez zboża i z nietypowym mięsem (łosoś, cielęcina, etc) - karmy są łatwo dostępne więc przyszły właściciel nie musi obawiać się, że prawidłowe żywienie suni będzie nie lada wyzwaniem. Oprócz tego dostaje suplementy wspomagające pracę jelit. Jest także regularnie badana.
Sunia polecana jest do domu jako jedyne zwierze, ponieważ nie toleruje innych psów i kotów. Zira ładnie chodzi na smyczy. W stosunku do człowieka jest bardzo przyjacielska, ale ze względu na duże pokłady energii i dość duże gabaryty nie będzie nadawała się do domu z małymi dziećmi, ponieważ może je najzwyczajniej przewrócić.***

SZELIK

Imię Szelika pochodzi od miejsca, w którym został porzucony - stacji benzynowej Shell. Szelik jest małym, bardzo charakternym psiakiem. Ma około 10 lat, nie nadaje się do domu z dziećmi. Szczytem marzeń byłby dom osób starszych lub osoby samotnej. Szelik może mieszkać z innymi, nie dominującymi psami.
 Pies jest wykastrowany, regularnie odrobaczany i zaszczepiony.
***


AGAT

Agat to drobny oraz niewielki psiaczek. Ma kilka lat. Jest bardzo grzeczny i delikatny. Potrafi chodzić na smyczy i całym sobą dziękuje za każdą chwilę, którą może spędzić w towarzystwie człowieka. Warunki schroniskowe bardzo go stresują.
***

CHOCAPIC

Chocapic to około 5 letni psiak. Jest bardzo radosny i pełny rozpierającej go energii. Potrafi chodzić na smyczy - więc ze swoim człowiekiem może iść na koniec świata. Niesamowity pies od którego bije pozytywna energia.***

GANDALF

Gandalf wyjątkowej urody psiak. Jest mieszańcem typów alaskan malamute i siberian husky I dokładnie jak te psiaki jest bardzo żywiołowy. Potrzebuje człowieka prowadzącego aktywny tryb życia. Jak i również znającego rasę. Bardzo szybko się uczy. Pies wymaga zaangażowania i pracy ze strony człowieka. Nie polecany do domu z dziećmi.


***

GULIWER

Guliwer to około 5 letni psiak. Jest niewielki - sięga pod kolano. Energi w nim całe pokłady. Aktywny człowiek - to dla niego ideał - ewentualnie duży ogród, by mógł patrolować :) Potrafi chodzić na smyczy. Z innymi psiakami Dogaduje się bardzo fajnie. Ma śliczne orzechowe oczka i czarny jak węgiel.

***
LORD

Lord to piękny, dostojny, duży pies. Gdy zobaczyłyśmy go po raz pierwszy był koszmarnie wychudzony. Teraz staramy się go odkarmić. Szukamy dla niego domu tymczasowego, lub stałego. Schroniskowy kojec zabiera mu wiarę w lepsze jutro, dlatego każdego dnia jest smutniejszy...


***

MARIOLA

Mariola to malutka 'niskopodwoziowa' sunia. Nie jest jakaś super młoda - bo kilkuletnia. Jest niesamowicie przyjacielska. Cały czas stara się zwrócić na siebie uwagę człowieka. Radosna i zawsze uśmiechnięta! Z psami raczej się dogaduje, ale ma tendencję do dominacji nad słabszymi. Będzie wspaniałą towarzyszką dla osoby starszej, samotnej.
***

PARÓWEK

Parówek to psiak niezwykle urodziwy. Krótkie nóżki i dłuższe uszka dodają mu uroku. Do tego długi jest jak jamnik - takie ciekawy z niego stworek :) W stosunku do ludzi jest bardzo pozytywnie nastawiony, jednak jak chodzi o psiaki to potrafi pogonić lub wdać się w bójkę. Jednak nie z każdym. On ma tak jak my - ludzie, nie do każdego pałamy miłością od pierwszego wejrzenia :)
Może ktoś się zakocha w tym przystojniaku?***

TARO

Taro jest przepięknym psiakiem. Trafił do schroniskowego kojca kilka miesięcy temu. Widać,że skrzywdził go człowiek, bo do 'obcych' jest bardzo zdystansowany. Jest psiakiem młodym. Dogaduje się z innymi psami (przynajmniej u nas)
Szukamy dla niego świadomego domu tymczasowego, który pomoże mu zrozumieć,że człowiek to nie tylko krzywdzić potrafi, ale ,że człowiek potrafi też kochać... Że ręka nie tylko bije, ale i czule dotyka...


***

TRUFEL

To kilkuletni, wesoły pies.
Trafił do schroniskowego kojca jako bardzo wystraszony i skrzywdzony psiak.
Po kilku dniach nam zaufał i pokazał jakim jest pieszczochem.
Niestety nie ma nim żadnego zainteresowania. Jest zwyczajnym, średniej wielkości kundelkiem maści czarnej - podpalanej. 
Czy ktoś zakocha się w zwyczajnym kundelku?***

POWER

OPIS W BUDOWIE***
***

Emotikon smile.

CIĄG DALSZY W BUDOWIE - PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ, JESTEŚMY TYLKO DWIE :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz