czwartek, 20 marca 2014

Dlaczego powstał blog?

Ponieważ tutaj nałatwiej nam opowiadać przypadki dnia codziennego..
  Jesteśmy na FB: Zwierzęca Arkadia , mamy tez stronę: KLIK! więc powstał i nasz „dziennik”. Będziemy starać się na bieżąco informować co u nas i naszych zwierzaków słychać. 
Jak zapewne wielu z Was wie – pomagamy psom z Punktu Zatrzymań. To miejsce tymczasowego pobytu bezdomnych zwierząt. Z owego Punktu po zapełnieniu psy przewożone są do schroniska w Mysłowicach. Od lat najpierw jako osoby prywatne, obecnie jako Fundacja staramy się aby do tego nie doszło. Na dzień dzisiejszy Punkt jest pełen. Gdy zabieramy 1 psa na jego miejsce przychodzą kolejne 3. Powiecie – walka z wiatrakami, bo tak faktycznie jest. Ale co możemy zrobić skoro Pszczyna nie chce postawić prawdziwego schroniska? Sytuacja jest ciężka – my mamy już ponad 20 psów (czekają na adopcję) w płatnych hotelach i domach tymczasowych. A Punkt pęka w szwach, boimy się wywozu... Bardzo potrzebna nam pomoc w ogłaszaniu zwierząt które już mamy, domy tymczasowe są na wagę złota, opiekunowie wirtualni pomogli by nam w utrzymaniu zwierząt. Bardzo prosimy o jakiekolwiek wsparcie, same nie damy rady... 

Z dobrych wieści – dziś do domu tymczasowego w Łodzi odjechał PUSZEK

będzie tam czekał na adopcję.
 Dziś także wykastrowany zostanie psiak z Punktu, młody labrador KSIĘCIUNIO. Po kastracji zostanie odebrany przez swoich nowych właścicieli i pojedzie do domu w Dąbrowie.

PILNIE szukamy domu tymczasowego dla psa w typie boksera BANDOSA. Psiak w kwietniu traci obecny dom tymczasowy i jeżeli nie uda nam się niczego znaleźć ponownie wyląduje w Punkcie Może masz kawałek miejsca w domu dla Bandosa? Zapewniamy karmę i opiekę weterynarza.


4 komentarze:

 1. Super, że macie bloga! Już zamieściłam Wasz banerek na swoim blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamieniłam nagłówkową grafikę na zdjęcie Puszka - grafika ginęła przy pozostałych kolorowych banerkach i wcale nie rzucała się oczy, zdjęcie wydaje mi się bardziej "krzykliwe".

   Usuń
 2. zrobimy banerek taki aby można było wrzucać na stronę :)

  Kasia.

  OdpowiedzUsuń
 3. hej Dziewczyny:) Jestescie kochane i wcale nie mam Wam za zle ,ze napisalyscie ze wzielyscie pieska z rowu.Rozumiem Wasze obawy o mozliwosc zakazu wejscia do punktu.
  Najwazniejsze ze go uratowalyscie stamtad.Serdecznie pozdrawiam z moimi 8 lapami psimi i 8 lapkami fretkowymi.Szacun za Wasza robote...

  OdpowiedzUsuń