wtorek, 29 grudnia 2015

Sylwester - zabezpiecz swojego czworonoga!

Kochani,

za dwa dni nasze zwierzaki czeka bardzo stresująca noc. Pamiętajcie o zabezpieczeniu swoich psów przed ewentualną ucieczką. Jeżeli Wasz pies panicznie reaguje na strzelanie starajcie się wychodzić na króciutkie spacery. Dobrze dopasujcie obrożę, tak aby pies nie wysunął z niej głowy - spanikowany pies może zacząć rzucać się na smyczy jak w amoku, próbując się uwolnić i uciec.

Polecamy zakładać i szelki i obrożę - do obroży dodatkowo, OBOWIĄZKOWO dopięty medalik z adresem i nr. telefonu właściciela. Nawet jeżeli Wasz pies jest zaczipowany, dobrze aby taka informacja pojawiła się na medaliku - niestety nie każdy sprawdza czy pies ma chip.

Medalik z nr. telefonu możecie przygotować sami.
Wystarczy zakupić zawieszkę do kluczy, której koszt jest groszowy i wpisać na karteczce kontakt:


Można również najzwyczajniej napisać na psiej obroży flamastrem/markerem nr. telefonu.W domu przygotujcie psu przytulny, cichy kącik gdzie będzie mógł się schronić w razie ataku paniki podczas strzelania. Osobiście, kilka dni przed sylwestrem zaczynam podawać mojej suni specyfik ziołowy o nazwie CALM AID. Jest to preparat zmniejszający nadpobudliwość nerwową u psów. Nie otumania psa, a jedynie wycisza.

PAMIĘTAJCIE O SWOICH CZWORONOŻNYCH PUPILACH! DLA NICH SYLWESTER TO NIE ZABAWA, A OGROMNIE STRESUJĄCY CZAS! NIE DOPUŚĆCIE DO SYTUACJI W KTÓREJ PIES MÓGŁBY WAM UCIEC! DLA NIEGO MOŻE SIĘ TO SKOŃCZYĆ KALECTWEM LUB NAWET ŚMIERCIĄ! PIES PRZEBIEGAJĄC PRZEZ JEZDNIĘ NIE BĘDZIE SIĘ OGLĄDAŁ CZY COŚ JEDZIE CZY NIE!

Bądźcie odpowiedzialni za ich dobre samopoczucie i bezpieczeństwo!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz