wtorek, 1 grudnia 2015

Jak się pozbyć psa....

Tak się zastanawiam od dłuższego czasu co czuje porzucony pies.......zbieram się w sobie żeby napisać coś mądrego i trudno mi zebrać myśli do kupy, bo jest to dla mnie niewyobrażalna tragedia.

Jako miłośnik psów, osoba która traktuje psa jak pełnoprawnego członka rodziny, myślę że wyrzucenie psa po dwóch,trzech już nie daj bosze pięciu latach jest jak wyrzucenie dziecka, żony czy męża na bruk. Jest tylko subtelna różnica że człowiek zrozumie.......pies już takiej umiejętności nie posiada. Pies kocha nas bardziej niż siebie, uwielbia nas i ubostwia i takie rzeczowe potraktowanie psa jest dla mnie okrutną zbrodnia.

Pies przygarnięty że schroniska, porzucony po traumie po przemocy który próbuje odbudować swój świat na nowo doznaje tak powtórnej krzywdy i kary jaką jest ponowne odrzucenie. Nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić jak bardzo musi cierpieć taki skrzywdzony czworonog.....

Pamietaj, pies, dziecko, mąż czy zona to nie zabawka, to nie rzecz dlatego zanim zdecydujesz się na założenie rodziny pomysl czy będziesz kochał i szanował wszystkich jej członków. Pies jest członkiem Twojej Rodziny!

Czuje duży niesmak gdy po raz kolejny człowiek wyrzuca psa bo nie spełnił jego oczekiwań........

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz