niedziela, 22 listopada 2015

Pies nowy czy używany?


Ile razy zastanawiałeś się czy kupić psa, czy może przygarnąć jakiegoś bezdomniaka ze schroniska? Jakiego szukasz psa, wiesz dokładnie jakiej rasy, jaki ma mieć kolor, jaki ma być duży, jakiego charakteru? Jesteś gotów płacić kilkaset złoty, baaaa nawet tysiaka i więcej by mieć psa, który........będzie kochał tak samo, a może nawet mniej niż ten z „drugiej reki”. Wiem, wiem nigdy nie myślałeś drogi Człowieku w tych kategoriach, to ja Ci coś opowiem.


Pies jest najlepszym i najwierniejszym Przyjacielem człowieka, jeżeli tylko mu pozwolisz będzie członkiem Twojej Rodziny. Pies to nie zabawka, to nie prezent, to nie przytulanka ani zastępstwo faceta który odszedł w siną dal......Pies to Przyjaciel, który bardziej będzie kochał Ciebie niż samego siebie.


Zastanawiasz się o co mi chodzi....już Ci tłumaczę, wielu ludzi kupiło rasowego drogiego, pięknego maleńkiego pieska dla swojej dziewczyny, dla dziecka bo to będzie czadowy prezent, bo wszyscy mają to czemu ja nie mam, ale potem ten mały śliczny psiór zaczął sikać, rosnąć, zeżarł im po jednym drogim bucie, bo w wakacje nie było co z nim zrobić, bo dziecko już się znudziło i......................i wyrzucono najlepszego Przyjaciela, jak śmiecia, na bruk, do lasu, do kontenera.......wrzucono do rzeki z nadzieją że nikt się nie dowie.........


Wiele z tych psów nie przeżyło odrzucenia, wiele nie dało rady się uratować, ale te które walczyły o każdy oddech, o swoje życie są wśród nas. Mamy takie psy pod opieką i powiem Wam jedno, są najlepsze, najwierniejsze, najbardziej kochają. Dostały mocno po głowie od losu, człowiek zawiódł ich zaufanie, skrzywdził i porzucił na pastwę losu, a one mimo wszystko nadal chcą kochać swojego Człowieka bardziej niż siebie samego.


Jeżeli rozważasz kupno psa, weź proszę pod uwagę adopcję/ przygarnięcie psa od nas, z Fundacji, bądź z okolicznego schroniska. Pomożemy Ci wybrać takiego psa, byś nigdy nie żałował, byście razem mogli darzyć się wzajemnie miłością i najpiękniejsza przyjaźnią PIES_ CZŁOWIEK.


Wiecie co jest jeszcze piękne w tych adopcjach, to że dzięki tym cudownym psom poznajemy Was, wspaniałych ludzi, z którymi niejednokrotnie nawiązujemy cenne przyjaźnie. To właśnie poprzez adopcje porzuconego szczeniaka poznaliśmy naszą wolontariuszkę Asię i jej Rodzinę, to przez adopcję Ajli poznaliśmy Olę z jej dziećmi, a gdy Arkadia (Nani) znalazła swój wymarzony domek adopcyjny, my znaleźliśmy wspaniałą Anię i Leszka, ludzi którzy mają ogromne serducha, którzy wspomagają nasze zwierzaki jak mogą ;) Ania wykonała przepiękny projekt kalendarza ze zdjęciami naszych podopiecznych a Leszek przeznaczył swoje 3 autorskie zdjęcia na płótnie na licytację specjalnie dla NAS! Czy to nie cudowne? To właśnie WY Waszą dobrocią i miłością dajecie nam siłę, to dzięki Wam i z Wami walczymy o lepsze jutro dla tych, którzy poprosić o pomoc sami nie umieją. Proszę bądźcie z nami i razem czyńmy DOBRO!


I to jest Kochani ta obopólna korzyść płynąca z adopcji zwierzaków porzuconych, przemyślcie to a w razie pytań, zawsze służymy radą i fachową pomocą. Poniżej kilka zdjęć naszych adoptusiów w domu tymczasowym i w adopcyjnych, jak dobrze widzieć te przepełnione miłością i szczęściem pysie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz